Na počátku medicínského objevu, který jen v České republice zachránil sluch tisícovce pacientů, byla láska. Když tříměsíční dcera technika tehdejší Československé akademie věd Jana Hrubého přišla o sluch, otec pro ni vyvinul vlastní kochleární implantát.
Výměnu propadlého řidičského průkazu letos zatím provedlo 478 186 řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 60 % motoristů. Celkem 248 790 řidičů si průkaz včas nevyměnilo.
Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků hodnotí organizátoři naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko letošní ročník a představují plány pro následující rok.
V průběhu celého roku vyjíždí hasiči k požárům od zapálených svíček. Tyto výjezdy však narůstají zejména v období Dušiček a před Vánoci v adventním čase.
Podzim už dávno převlékl koruny stromů do pestrých barev. Nastal tedy správný čas vybrat z 62 kandidátů nejkrásnější stromořadí v anketě Alej roku, kterou pořádá spolek Arnika.
V pražském Fóru Karlín byly oceněny nejlepší ekologické projekty z České republiky. Absolutním vítězem 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal pasivní dům v pražském vnitrobloku, který si díky mokřadům rostoucím na střeše sám čistí vodu.
Na středních školách v České republice proběhly 3. a 4. října Studentské volby. Středoškoláci si tak mohli vyzkoušet „nanečisto“ volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v blížících se reálných volbách.
Mistrem České republiky v největší dřevorubecké soutěži světa STIHL TIMBERSPORTS se stal Martin Komárek. Ve finálové soutěži nastoupilo 12 závodníků z celé republiky.
Tuto sobotu 23. září vyvrcholí podzimní etapa celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017. Od časného sobotního rána budou dobrovolníci na 120 místech po celé republice opět uklízet černé skládky i drobný nepořádek.