AKTUÁLNĚ / Společnost

Králická pevnostní oblast se stává turistickým magnetem
Krajský radní René Živný s ředitelem Společnosti čs. opevnění Martinem Ráboňem a vedoucím oddělení rozvoje, fondů EU, cestovního ruchu a sportu Pavlem Kalivodou. 
Autor / zdroj foto: pardubickykraj.cz

KRÁLÍKY

Nadšenci, kteří se ve volném čase starají o památky československého opevnění na Králicku, slaví úspěch. Vojenské muzeum Králíky, dělostřeleckou tvrz Bouda, dělostřeleckou tvrz Hůrka a pěchotní srub K-S 14 U cihelny navštívilo v loňském roce celkem více než 65 tisíc turistů.

„Čísla potvrzují trend zvyšující se obliby pevnostní turistiky posledních let. V Pardubickém kraji se můžeme pyšnit nejhustším systémem těchto sofistikovaných technických památek, které vznikly před druhou světovou válkou v československém pohraničí. Máme také štěstí, že dobrovolníci, kteří se o tyto památky starají, neztrácejí nadšení, i když údržba je velmi náročná,“ přivítal příznivou zprávu krajský radní pro cestovní ruch a volnočasové aktivity René Živný. Sám navštívil tvrz Hůrka u Králík minulý týden, když jednal se zástupci Společnosti přátel čs. opevnění o výstavbě elektrické přípojky k tvrzi Bouda.

„Jsme rádi, že se můžeme pochlubit stále rostoucí návštěvností. V loňském roce jsme zaznamenali rekord 65 795 platících osob a dalších přibližně 20 tisíc návštěvníků se zúčastnilo srpnové akce Cihelna 2014. Jsme rádi, že jsme tím mohli přispět ke zvýšení turistické atraktivity Pardubického kraje a k ekonomickému rozvoji králického regionu,“ uvedl Petr Štemberk, ředitel obecně prospěšné společnosti Králická pevnostní oblast.

Autor / zdroj: pardubickykraj.cz

Reklama

Aktivní Dítě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.