SPORT / Hokej

Popis:
29.10.2018

Virózou sužované Vítkovice vyrvaly proti Pardubicím tři body

OSTRAVA / PARDUBICE

Vítkovičtí šli do zápasu s Pardubicemi ve zdecimovaném stavu kvůli střevní viróze, která se prohnala kabinou. I s náhradníky z partnerské Poruby ale dokázali Dynamo porazit a připsat důležité tři body na konto.

Z pohledu domácích Vítkovic nebyl duel s Pardubicemi jen bojem proti nejčastějšímu soupeři, ale také bojem s nepříznivým zdravotním stavem mužstva. Kabinou Ostravanů se totiž prohnala vlna virózy. Kromě Erika de la Rose, který nehrál už v pátek, nemohl nastoupit ani Lukáš Kucsera, ani Ondřej Roman a řada dalších šla do zápasu v ne zcela optimálním stavu. Proto se také do sestavy dostal například Patrik Urbanec, který v této sezoně působí v partnerské Porubě, nebo Tomáš Jáchym.

Trikolory na klopách trenérů, česká a slovenská vlajka pod stropem arény, vlaječky v rukou fanoušků, česká i slovenská státní hymna, velké sektorové choreo domácích fandů s národní tématikou. Úvod zápasu Vítkovic s Pardubicemi byl vzhledem ke 100. výročí vzniku Československa impozantní. A hokej, který přišel poté, se musel také líbit, minimálně v první třetině a minimálně domácím. Hned v první minutě se strhla šarvátka mezi Lvem a Rolinkem. Vítkovičtí na to konto hráli početní výhodu a i když se v ní gólu nedočkali, sehráli ji velice aktivně a zajímavě. A v tomto trendu pokračovali i ve hře pěti proti pěti. Hosté měli jedinou větší šanci, ale mohla skončit úspěchem, po průniku Antonína Duška zvonila za Patrikem Bartošákem tyč. V 8. minutě se ale domácí dočkali. Daniel Krenželok doslova propašoval puk k tyči Ondřeje Kacetla a byl z toho první extraligový gól pro vítkovického obránce – 1:0. Modro-bílí mohli po první dvacetiminutovce vést vyšším rozdílem, škoda, že nevyšlo sólo Romana Szturce, nebo se neujala kombinace Květoně s Balážem.

Pardubičtí zachytili začátek druhé třetiny lépe, ale Ostravané dokázali odolat v samotném úvodu i v následných momentech tlaku hostů. Prostřední dějství bylo představením brankářů, a i když si oba vybrali i slabší chvilky, nekapitulovali. Ondřeje Kacetla mohla stát odvaha ve 27. minutě druhý gól, pardubický gólman vyjel proti puku až na kruh, ale nezachytil jej. Vítkovičtí se snažili protlačit puk zpod obětavých těl hostů, ale nepodařilo se. Patrik Bartošák ve 39. minutě zastavil střelu od modré čáry, ale puk vypadl před něj a vítkovický brankář byl chvíli dezorientován a nevěděl, kde kotouč má, naštěstí nebyl v dostatečné blízkosti nikdo, kdo by jej dorazil do klece. Ostravané, navzdory nižšímu počtu střel, měli větší šance. Ani Barankova střela z otočky, ani Lvova kolmice na Deje a následný Dejův pokus nic se stavem 1:0 neudělaly.

Úvod třetí třetiny přihrál hostům početní výhodu, ale nenaložili s ní úspěšně. Naopak, jakmile se domácí vrátili do pěti, byli schopní v přečíslení ohrozit bránu soupeře. Roman Szturc vzal odpovědnost na sebe, ale Kacetl zasáhl dobře. Východočeši však přece jen svou snahu dotáhli do vyrovnávacího konce. Ve 45. minutě měl Patrik Bartošák zcela odcloněný výhled, takže střela Ty Wisharta z modré zapadla za jeho záda – 1:1. Na Vítkovických byla vidět enormní motivace vzít si vedení zpět. Blízko byla první vítkovická formace, jmenovitě všichni tři útočnici Lev, Schleiss i Dej v krátkém sledu po sobě zasypali Kacetla střelami. Pod palbou byl hostující brankář i v následné přesilové hře, ale rozdílový gól padl až opět při hře pěti proti pěti. Ostravané zaujali postavení v útočném pásmu a byl to Jan Schleiss, ke komu se dostal puk a kdo z kruhu vlastně trochu šťastnou střelou překonal Kacetla podruhé. Pardubičtí logicky vrhli všechny síly v honbě za dalším vyrovnáním. Minutu a čtvrt před třetí sirénou vyklidil Kacetl branku a hosté hráli power play. Roman Szturc dokázal ujet a i když jeho pokus do brány nedoputoval, kolega Jakub Lev už prázdnou bránu trefil – 3:1. Ostravané ve slavnostní náladě i ve značně ovlivněné sestavě zabojovali a dokázali urvat velice důležité tři body.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 8. D. Krenželok (Zdráhal, Š. Stránský), 53. Schleiss (Dej, D. Krenželok), 60. Lev (Szturc) – 45. Wishart (Cardwell, Bubela)
Rozhodčí: Šír, Veselý – Gebauer, Lederer
Vyloučení: 3:3
Diváci: 5 903

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, Urbanec – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Jáchym, Tybor – Szturc, Š. Stránský, Zdráhal – Baláž, Pytlík, Toman

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Trončinský, Miromanov, Děrvuk, Hrabal, Budík – S. Treille, Bubela, Skokan – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Perret, Dušek, Vondráček – Poulíček, Mandát, Kusý

Autor / zdroj: hc-vitkovice.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Až do konce září můžete využívat tři linky cyklobusů v Českomoravském pomezí

Už třináctým rokem jezdí po celé léto Českomoravským pomezím cyklobusy, které propojují turisticky atraktivní místa tohoto regionu a okolí.

Post

Polsko-český cykloprojekt oživí cykloturistiku a cestovní ruch v příhraničí obou zemí

Polsko-český cykloprojekt má za cíl prosadit páteřní dálkové cyklotrasy na území Polska a Čech a jejich spojky, které oživí cykloturistiku a cestovní

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě